Kam se můžete vydat

PROHLÍDKOVÉ TRASY

Můžete si vybrat některou ze stávajících prohlídkových tras. Pokud Vás lákají jiná místa, dejte nám vědět, rádi Vám přichystáme program přesně podle Vaší představy!


Staré Město

Při procházce Starým Městem se seznámíte s řadou významných a zajímavých památek: Prašná brána, Obecní dům, Staroměstské náměstí, orloj, Ungelt, Karolinum.

Křivolaké uličky jsou plné pozoruhodností, které by neměly uniknout Vaší pozornosti. Mozaiková dlažba, bizardní patníky, secesní detaily na fasádách domů i četná domovní znamení.   

Pražský hrad

Pražský hrad je bezpochyby dominantou města. Nechte se provést jeho více než tisíciletou historí, od doby, kdy byl osídlen Přemyslovci až po současnost.

Pražský hrad Vás ohromí zvenku i zevnitř. Nahlédnout můžete do katedrály sv. Víta a se vstupenkou se podívat i do Starého královského paláce, baziliky sv. Jiří a v neposlední řadě i Zlaté uličky. A v letní sezóně se nabízí překrásné výhledy z přilehlých zahrad. 

Královská cesta

Královská cesta představuje průřez nejzajímavějšími památkami Prahy. Její trasa připomíná velkolepé korunovančí průvody českých panovníků vedoucí skrze město od Prašné brány přes Karlův most až na Pražský hrad. Pokud chcete stihnout v Praze za krátkou dobu to nejdůležitější, je pro Vás tou správnou volbou.

Vyšehrad

Barokní pevnost, české národní pohřebiště, sídlo Přemyslovců a pověsti o bájných knížatech. To vše vystihuje Vyšherad. Při procházce po hradbách se otevírají nádherné výhledy na Prahu. Za návštěvu stojí také kasematy a sál Gorlice s originálními sochami z Karlova mostu.